Zemřel Josef Skála, předseda Pošumavského sportovního sdružení okresu Klatovy
Autor Pavel Šot, publikováno 19.4.2021
zobrazeno 143x,komentářů 1

S hlubokým zármutkem oznamujeme smutnou zprávu, že nás 15. dubna 2021 ve svých nedožitých 76  letech náhle opustil JUDr. Josef Skála, dlouholetý předseda Pošumavského  sportovního sdružení okresu Klatovy.

Jako sportovně nadaný mladík hrával Josef Skála závodně Českou (Národní) házenou a lední hokej, ale již brzy po své dvacítce se v těchto sportech začal prosazovat i jako uznávaný rozhodčí. Pracoval též jako trenér volejbalistek TJ Klatovy ve II. lize žen a v krajském přeboru, později jako trenér žen a předseda oddílu volejbalu TJ Sokol Janovice. Jako rozhodčí I. třídy řídil i ligové volejbalové soutěže. Respekt si získával především perfektními znalostmi pravidel, velkým citem pro hru a všeobecným sportovním přehledem, a tak nepřekvapilo, že byl osloven a postupně i získán do funkcionářské práce v tělovýchově. Stal se dlouholetým a uznávaným funkcionářem okresních svazů Klatovy Národní házené, ledního hokeje, volejbalu a následně i Okresního výboru ČSTV. 

Josef Skála byl od roku 1991 členem výkonného  výboru Pošumavského sportovního sdružení okresu Klatovy, ve kterém vykonával funkci místopředsedy. V roce 2009 se pak stal předsedou této organizace, která v okresu Klatovy v současnosti sdružuje 72 sportovních klubů a tělovýchovných jednot s celkovým počtem více jak 7 tisíc členů. Ve prospěch sportu odvedl obrovský kus poctivé práce a za svou činnost v tělovýchově obdržel Čestný odznak České unie sportu. V rámci slavnostního vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2015 vstoupil jako zasloužilá osobnost klatovského sportu do Síně slávy.

Děkujeme Josefu Skálovi za všechno, co pro sport a Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy udělal. Byl to skvělý člověk a sportovec tělem i duší. Čest jeho památce.

Poslední rozloučení se bude konat v úzkém kruhu rodinném.

 

článek v Klatovském deníku z 24. 4. 2021:  https://klatovsky.denik.cz/…tml

 


Přílohy:
Parte - Josef Skála.pdf (334KB)
KOMENTÁŘE
Irena Kunschová (2021-04-20 11:02:31)
Plzeňská krajská organizace ČUS se zármutkem přijala zprávu o úmrtí pana Josefa Skály a připojuje se s projevem upřímné soustrasti rodině a Pošumavskému sportovnímu sdružení okresu Klatovy.


Jméno:

Vložit komentář:

Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy (okresní sdružení ČUS) finančně podporuje


Užitečné odkazy

cuscz.cz
Oficiální stránky České unie sportu
cuscz.cz/...zpravodaj
Zpravodaj České unie sportu
msmt.cz/sport-1
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
rejstriksportu.cz
Rejstřík sportovních organizací, sportovců, trenérů a sportovních zařízení
or.justice.cz
Veřejný rejstřík a Sbírka listin - Inteligentní formulář
iscus.cz
Informační systém ČUS
manuál IS ČUS
Manuál k Informačnímu systému ČUS
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
Přihláška do PSS okresu Klatovy / ČUS
Přihláška do PSS okresu Klatovy / ČUS
COVID PORTÁL
Aktuální opatření a výklad k jednotlivým činnostem