NÁVRH LOTERNÍHO ZÁKONA
Autor Jiřina Patlejchová, publikováno 12.5.2010
zobrazeno 892x,komentářů 0

Návrh loterního zákona

       Český svaz tělesné výchovy řeší v současné době důležitou otázku, a to návrh novely loterního zákona. Ta byla schválena poslaneckou sněmovnou a 21.5. 2010 ji čeká projednání v Senátu Parlamentu ČR. Novela je však nedokonalá  a nesplňuje očekávání, které je ze všech stran společnosti požadováno. Dá se říci, že přímo ohrožuje akcionáře Sazky i český sport jako takový.

       Z tohoto důvodu iniciovalo Pošumavské sportovní sdružení Klatovy pracovní schůzku se senátorkou našeho volebního obvodu JUDr. Jiřinou Rippelovou. O problematice této novely s ní jednal předseda a místopředseda PSS Klatovy Josef  Skála a Jan Červený.

       Požádali ji o pomoc při projednávání novely a poskytli jí písemné připomínky a návrhy řešení. Paní senátorka se orientuje v problematice tělovýchovy a sportu, zúčastňuje se v okrese významných sportovních akcí včetně každoročního vyhlašování nejúspěšnějších sportovců okresu Klatovy.

            V závěru jednání bylo z její strany přislíbeno, že naše připomínky a návrhy bude prosazovat a projedná je v senátním výboru.

           Jsme si vědomi, že hlas sportovního prostředí musí být silný a nepřehlédnutelný, protože v tomto případě jde o vlastní existenci českého sportu. Věříme proto, že senátoři přistoupí k projednání návrhu zákona odpovědně. Politická reprezentace se na proběhlé konferenci Sport a stát (4.-5.5.2010) dohodla, že budou postupovat při řešení celé sportovní problematiky korektně se vzájemným respektem. Stejně tak jsme přesvědčeni, že naši představitelé ČSTV budou hájit zájmy svých statisíců členů a všemi svými silami a možnostmi se zasadí o co nejlepší a nejuspokojivější výsledek v této problematice.

 

             

 
KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář:

Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy (okresní sdružení ČUS) finančně podporuje


Užitečné odkazy

cuscz.cz
Web České unie sportu
cuscz.cz/...zpravodaj
Zpravodaj České unie sportu
msmt.cz/sport-1
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
rejstriksportu.cz
Rejstřík organizací, sportovců a zařízení
Manuál řízení
Manuál řízení sport. klubu
Pojištění členů
Pojištění členů ČUS
iscus.cz
Informační systém ČUS
manuál IS ČUS
Manuál k Informačnímu systému ČUS
Národní sport. agentura
Národní sportovní agentura
Přihláška do PSS
Přihláška do okresního sdružení ČUS
COVID PORTÁL
Aktuální opatření a výklad k jednotlivým činnostem
Veřejný rejstřík
Podání do veřejného rejstříku