ČESKÝ SVAZ TĚLESNÉ VÝCHOVY A VĚCI VEŘEJNÉ JEDNALY O SPORTU
Autor Jiřina Patlejchová, publikováno 28.6.2010
zobrazeno 894x,komentářů 0

 

Český svaz tělesné výchovy a Věci veřejné jednaly o sportu

Předseda ČSTV Pavel Kořan, předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král, místopředseda ČSTV, generální sekterář Jan Boháč a člen VV ČSTV Zdeněk Kubec se 23.6.2010 sešli s Josefem Dobešem, představitelem Věcí veřejných odpovědným za oblast sportu a také potenciálním ministrem školství, mládeže a tělovýchovy. Hovořili o koncepci sportu a o prioritách řešení nedostatečné podpory sportu v ČR.

Vedení ČSTV ocenilo desatero Věcí veřejných pro sport a důraz, s jakým se strana věnuje sportovní oblasti. P.Kořan zdůraznil aktuální problémy, které je nutné řešit ve sportu prioritně - prostředky na činnost, údržbu a provoz sportovních zařízení a trenéry pro mládež, a předal zástupcům Věcí veřejných priority ČSTV, mezi které patří i samostatná kapitola pro sport ve státním rozpočtu. Budoucím řešením ke zlepšení podpory sportu v ČR by měl být nový zákon o podpoře sportu.

Účastníci schůzky hovořili také o tom, že v posledních letech rapidně klesá fyzická zdatnost dětí a že je nanejvýš nutný návrat k podpoře pohybových aktivit mládeže, k péči o talenty ve sportovních třídách a obnově tréninkových středisek s placenými trenéry.

Představitel koaliční politické strany přivítal současnou aktivitu ČSTV a jeho snahu o modernizaci organizace. Věci veřejné považují podporu sportu za klíčovou oblast z hlediska prevence sociálně patologických jevů. "Podpora sportovních aktivit dětí a mládeže je nejlepší prevencí nejrůznějších závislostí a trestné činnosti," uzavřel Josef Dobeš. Obě strany se dohodly na pokračování spolupráce a vzájemných jednání.
KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář:

Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy (okresní sdružení ČUS) finančně podporuje


Užitečné odkazy

cuscz.cz
Web České unie sportu
cuscz.cz/...zpravodaj
Zpravodaj České unie sportu
msmt.cz/sport-1
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
rejstriksportu.cz
Rejstřík organizací, sportovců a zařízení
Manuál řízení
Manuál řízení sport. klubu
Pojištění členů
Pojištění členů ČUS
iscus.cz
Informační systém ČUS
manuál IS ČUS
Manuál k Informačnímu systému ČUS
Národní sport. agentura
Národní sportovní agentura
Přihláška do PSS
Přihláška do okresního sdružení ČUS
COVID PORTÁL
Aktuální opatření a výklad k jednotlivým činnostem
Veřejný rejstřík
Podání do veřejného rejstříku