Autor Jiřina Patlejchová, publikováno 10.2.2011
zobrazeno 904x,komentářů 0

Slavnostní akce se konala pod pořadatelstvím Pošumavského sportovního sdružení Klatovy, Klatovského deníku a partnerem bylo Město Klatovy. Akci zajišťovala produkční a marketingová společnost ČOK CZ.

Pošumavské sportovní sdružení obdrželo od jednotlivých sportovních organizací z celého okresu Klatovy 74 nominací na vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Klatovy a 13 typů na vyhlášení nejlepšího sportovního družstva či kolektivu.

Z tohoto počtu byl proveden výběr těch nejúspěšnějších, kteří se svými výraznými sportovními výkony a úspěchy probojovali na vlastní slavnostní vyhlášení v klatovské Družbě. Bylo představeno 12 jednotlivců v kategorii mládež, 8 jednotlivců v kategorii dospělých, 1 družstvo mládeže a 1 družstvo dospělých.

Absolutním vítězem v kategorii mládeže se stala kanoistka Karolína Galušková, která v roce 2010 dosáhla celé řady výrazných úspěchů v reprezentaci ČR, obsadila mimo jiné 2.místo na juniorském mistrovství světa  ve Francii a je juniorskou mistryní České republiky.

V kategorii dospělých se stal nejúspěšnějším sportovcem rallyecrossař Jaroslav Kalný, několikanásovný mistr Evropy, v loňském roce vybojoval titul na mistrovství ČR.Je držitelem prestižní Zlaté spony FAS a Zlatého volantu.

Byly vyhlášeny i mimořádné kategorie: cenu fair play obdržel fotbalový rozhodčí Josef
Abraham ze Sušice za záchranu 2 lidských životů při mistrovských fotbalových zápasech v srpnu a následně v září loňského roku.

V kategorii mimořádného sportovního výkonu roku 2010 byla vyhlášena zrakově handicapovaná lyžařka Anna Kulíšková za své výrazné úspěchy - dvakrát 1.místo ve sjezdu ve světovém poháru v Aspenu v USA, při zimních paralympijskýc hrách ve Vancouveru vybojovala 3.místo v super - G. Spolu s ní byla oceněna její trasérka Michaela Hubačová, která má na jejích úspěších výrazný podíl.

Vyhlášena byla také "Osobnost roku 2010", jíž se stala Irena Valentová ze Sokola Klatovy za svůj celoživotní přínos ve prospěch tělovýchovy a sportu.

Vítězem čtenářské ankety Klatovského deníku se stalo minitenisové družstvo LTK TJ Klatovy.

Celý přehled oceněných sportovců bude uveřejněn v v přiložené složce "nejlepší sportovci 2010".